Baby shower – świętujemy zbliżające się narodziny malucha

Coraz częściej w Polsce organizuje się baby shower. To ważny moment w życiu przyszłej mamy – podczas bociankowego świętuje się bowiem zbliżające się narodziny malucha. Wiąże się to z pewnymi zmianami w dotychczasowym trybie życia. Baby shower to często ostatnia okazja do tego, by przyszła mama mogła zabawić się z przyjaciółkami i kuzynkami zanim na dobre poświęci całą swoją uwagę i czas dzidziusiowi.

Wiele osób dostając zaproszenie na tego typu imprezę kompletnie nie wie, co sprezentować z tej okazji przyszłej mamie, tymczasem pomysłów na upominek jest naprawdę wiele. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka propozycji, które doskonale sprawdzą się jako bociankowy upominek.

Jakie prezenty najlepiej sprawdzą się na baby shower?

Wybierając się na baby shower nie jest konieczne by kupować drogi prezent – liczy się gest i pamięć. Oczywiście jeśli pozostałe uczestniczki imprezy wyrażą taką chęć można złożyć się na jeden, droższy porządniejszy upominek. Gdy jednak decydujemy się na zakup prezentu w pojedynkę, warto wziąć pod uwagę takie rzeczy jak chociażby poduszkę do spania i karmienia czy album na zdjęcia – systematycznie uzupełniany stanowi po latach świetną pamiątkę. Przyszłej mamie i jej maluszkowi na pewno przydadzą się również pieluchy. Noworodek w początkowym okresie swojego życia zużywa ich mnóstwo co na pewno dotkliwie odczuwa portfel mamy. Warto ją w ten sposób nieco odciążyć.

Również dla maluszka znajdującego się w brzuchu mamy warto znaleźć odpowiedni prezent. Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście zabawki dla dzieci – może to być grzechotka, gryzak czy książeczka. Nie są to drogie rzeczy a przyniosą wiele pożytku każdemu brzdącowi.

Kolejną propozycją na bociankowy prezent dla malucha jest mata edukacyjna. Tego typu gadżety pozytywnie wpływają na rozwój malucha rozwijając tym samym jego umiejętności. By brzdąc szybciej zaczął chodzić a nauka stawiania pierwszych kroków przebiegała mu przyjemniej warto sprawić mu jeździk w postaci pchacza.