Ciastolina – idealne zajęcia dla małego artysty

Kreatywna zabawa to coś co z pewnością ucieszy każdego brzdąca. Są dzieciaki które uwielbiają bawić się w małych artystów, lepić, formować i tworzyć co tylko dusza zapragnie. Rodzice jednak często obawiają się o opłakane skutki takiej zabawy czyli bałagan. Istnieją jednak masy plastyczne, które nie tylko sprawiają ogromną frajdę maluszkom ale również nie brudzą i nie pozostawiają żadnych plam. Mowa tu oczywiście o popularnej ostatnio ciastolinie.

Czym jest ciastolina?

Ciastolina pozwala maluchom ulepić wszystko, co tylko sobie wymyślą. Pod opiekom rodziców mogą nią bawić się nawet najmłodsze brzdące, które ukończyły drugi rok życia – ważne, by mieć dziecko na oku bo jak wiadomo, szkraby lubią wszystkiego ‘posmakować’ i zabawki czy inne gadżety często lądują w ich buzi. Ciastolina jednak sama w sobie jest bezpieczna dla zdrowia naszego dziecka gdyż nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Większość z tych mas plastycznych posiada odpowiednie certyfikaty i została odpowiednio sprawdzona zanim znalazła się na półkach sklepowych.

W przypadku najmłodszych szkrabów idealnie sprawdzą się nieskomplikowane, proste zestawy ciastoliny które nie wymagają zbyt wielu umiejętności od maluszka. Doskonałym rozwiązaniem są również pojedyncze tuby, w których znajduje się ciastolina. To świetna forma rozrywki która ucieszy brzdąca a do tego pobudzi jego kreatywność i wyobraźnię.

Wielu rodziców zastanawia się, czy istnieje jakaś różnica pomiędzy ciastoliną oraz modeliną. Są to jednak dwa różne produkty o różnych właściwościach. Ciastolina to miękka masa plastyczna która pozwala nam i maluszkowi tworzyć przeróżne kształty, zwierzątka czy ludziki. Modelina natomiast jest nieco twardsza i wymaga od dziecka znacznie więcej siły i umiejętności by cokolwiek ulepić. Modelina ma jednak tę zaletę, że po obróbce cieplnej na stałe zachowuje swój kształt.

Zabawki dla dzieci mają przede wszystkim cieszyć naszego malucha i sprawiać mu frajdę. Jeśli dodatkowo stymuluje jego wyobraźnię i kreatywność – należy tylko się cieszyć. Zabawa bowiem często jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/