Co zabrać na piknik z dzieckiem?

Dziecko może się nudzić na pikniku, jeśli nie będzie miało co robić. Warto spakować gadżety, które zapewnią długotrwałą rozrywkę.
Dziecko może spakować własny kosz piknikowy, a w nim swój zestaw sztućców, kubeczek i ulubione przekąski. Jeśli będzie na pikniku z lalką, będzie to okazja do wspólnego posiłku. Istnieją zestawy obiadowe do zabawy, które pomogą zrobić przyjęcie dla lalek i innych zabawek.
Można też zabrać zabawkowe produkty żywnościowe, takie jak owoce z plastiku czy gumowy kurczak. Będą znakomitym uzupełnieniem zabawy. Istnieją na rynku zestawy, które uczą kroić warzywa za pomocą dołączonej deski i zabawkowego noża.
Można też zabrać zestaw zabawkowy, który ukazuje scenę pikniku w pomniejszeniu. Takie małe zestawy ma wiele firm, wśród nich Disney czy producenci filmu o Śwince Peppie.
Na piknik nie warto za to brać zabawek o zbyt wielu drobnych elementach, które pogubią się w trawie lub trafią przypadkowo do kanapek. Lepiej też zrezygnować z ciastoliny, która razem z piaskiem i drobnymi przedmiotami sprzyja bałaganowi.