Czy warto kupować maluchom pozytywki?

Warto oswajać malucha z muzyką nawet gdy znajduje się on jeszcze w brzuchu mamy. Muzyka bowiem ma pozytywny wpływ na samopoczucie naszego brzdąca. Naukowcy udowodnili, że dzieci słysząc daną melodie relaksują się i uspakajają. Wielu rodziców puszcza więc swoim pociechom dzieła słynnych kompozytorów czy inne ulubione piosenki. Sklepy, oferujące zabawki dla dzieci, mają w swoim asortymencie gadżety, dzięki którym szkrab będzie mógł rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Mowa tu oczywiście o pozytywkach. W dzisiejszym artykule zdradzamy, dlaczego warto je kupić i jakie możliwości mamy do wyboru.

Pozytywka dla dziecka – konieczny zakup?

Pierwszą pozytywkę możemy sprawić swojemu szkrabowi już w drugim miesiącu życia. Będzie ona z pewnością dla niego ogromną atrakcją. Wszystko, co kolorowe i się rusza przykuwa uwagę małych brzdąców, które jeszcze nie są w stanie samodzielnie łapać i bawić się swoimi zabawkami.

Najpopularniejszymi zabawkami z pozytywką bez wątpienia są karuzele nad łóżeczko. Ich wybór w sklepach jest ogromny. Mamy do wyboru różne kolory zabawki, różne materiały z jakich jest wykonana i różne elementy, które są do niej doczepione. Mogą być one wykonane z plastiku bądź miękkich tkanin. Ważne jest również to, że niektóre karuzele dodatkowo umilają dziecku czas, wyświetlając na suficie gwiazdki czy przeróżne zwierzątka.

Starszym dzieciakom z pewnością przypadnie do gustu pozytywka wykonana z drewna. Takie szkatułki często również pełnią funkcję schowka na biżuterię. Pozytywki z drewna są bezpieczne dla maluchów a poza tym świetnie prezentują się pod względem wizualnym. Co prawda, kosztują trochę więcej niż te wykonane z plastiku ale za jakość warto zapłacić.

W sklepach z zabawkami dostępne są również lampki z pozytywkami. Oprócz oczywiście efektów świetlnych, lampki takie wydają przyjemne dla ucha dziecka melodie. Takie gadżety często posiadają kilka trybów świecenia co z pewnością będzie dodatkową atrakcją wzrokowa dla szkraba.