Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki bujane?

Szkraby już od pierwszych dni życia przyzwyczajone są do kołysania, dlatego z biegiem czasu tak chętnie wdrażają bujanie w swoich zabawach. Taka forma rozrywki to nie tylko ogromna frajda na malucha. W sklepach stacjonarnych czy internetowych jak np. https://kinderall.de wybór produktów jest naprawdę spory. Warto więc sprezentować szkrabowi zabawkę, która pozwoli mi się kołysać czy bujać. Możliwości jest naprawdę sporo.

Rodzaje zabawek bujanych i ich wpływ na rozwój dziecka

Jedną z najpopularniejszych zabawek tego typu jest bez wątpienia koń na biegunach. Chyba każdy z nas w dzieciństwie miał z nim styczność. Konie mogą wykonane być z drewna – to te bardziej klasyczne i tradycyjne wersje bądź z miękkiej pluszowej tkaniny. Te drugie również cieszą się sporą sympatią wśród najmłodszych. Wyposażone są najczęściej w siodło, a swoim wyglądem przypominają prawdziwego konia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Koń na biegunach nie może być za wysoki – w razie upadku dziecko może przecież zrobić sobie krzywdę.

Kolejną świetną propozycją są niskie bujawki. Zamiast koników, mogą to być inne zwierzęta. Ta zabawka jest znacznie bezpieczniejsza niż konie na biegunach i doskonale sprawdzi się w przypadku młodszych szkrabów.

W sklepach dostępne są również plastikowe bujawki. Sporą zaletą zabawki jest to, że łatwo utrzymać ją w czystości. Maluch może z niej korzystać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zaciszu domowych czterech ścian.

Jak więc widać, zabawek bujanych jest naprawdę wiele. Warto sprawić ją maluchowi, chociażby dlatego, że jest to dla niego niezwykle przyjemna czynność, która przy okazji go relaksuje i uspokaja. Taka forma rozrywki dodatkowo wpływa pozytywnie na układ przedsionkowy mózgu naszego brzdąca. Oprócz tego szkrab ćwiczy równowagę oraz poprawia koordynację ruchową. To także doskonały trening dla mięśni całego ciała.