Figurki zwierząt – do kolekcjonowania i do zabawy

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko cieszyć ale również rozwijać umiejętności malucha i pogłębiać jego wiedzę. W dzisiejszych czasach ich wybór jest tak duży, że nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego pod względem preferencji jak również wieku dziecka.

Nie zawsze jednak warto kupować dziecku drogie, nowoczesne zabawki – czasem wystarczą proste gadżety, które i tak sprawią maluchowi ogromną radość. Przykładem mogą być chociażby figurki zwierząt, które rozwijają umiejętności poznawcze szkraba i dają mu szereg możliwości na ciekawą i interesującą zabawę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, do jakich celów można użyć miniaturowe zwierzaki.

Jak w zabawie wykorzystać figurki zwierząt?

Jak już wcześniej zostało powiedziane, figurki zwierząt rozwijają umiejętności poznawcze dziecka i zachęcają je do kreatywnej zabawy. Maluchy mogą oglądać trójwymiarowe figurki, obracać je w rękach co sprzyja ćwiczeniom motoryki mniejszej. Poza tym, warto pamiętać, że nauka poprzez zabawę jest dla szkrabów bardzo przyjemna i czasem w ogóle jej nie zauważają. Dziecko w taki sposób szybciej zapamiętuje dane informacje i łatwiej je przetwarza. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z zabawą figurkami zwierząt warto na początku pobawić się w rozpoznawanie poszczególnych gatunków i wskazanie chociażby, gdzie mieszkają i czym się żywią.

Pomysłem na ciekawą i pouczającą zabawę jest naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Maluch dzięki temu ćwiczy słuch i wymowę – to swego rodzaju ćwiczenie logopedyczne. Figurki zwierząt to również świetni towarzysze podczas kąpieli. Jeśli nasz maluch niechętnie spędza czas w wannie warto przekonać go do tej czynności wykorzystując właśnie miniaturowe zwierzaki – radości nie będzie końca.

Jak każda zabawka, również figurki zwierząt powinna być wybierana pod kątem jakości materiałów, z których została wykonana. Na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka nie warto oszczędzać. Wybierajmy więc figurki trwałe, wytrzymałe, wykonane z miękkiego i bezpiecznego dla zdrowia dziecka tworzywa.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/