Grzechotka – nieodłączny atrybut każdego niemowlaka

Dzieci od pierwszych dni swojego życia powinny być otoczone zabawkami. Mimo, że niemowlęta nie do końca potrafią zrobić z nich odpowiedni użytek, warto od samego początku zachęcać je do nauki i poznawania świata właśnie poprzez zabawę. Maluchy z pewnością zainteresuje wszystko co jest kolorowe, błyszczy czy wydaje dźwięki. Wiadomo, że najmłodsze brzdące powinny posiadać proste, nieskomplikowane zabawki dla dzieci, które dostarczą im porcję rozrywki ale również rozbudzą w nich ciekawość i chęć poznawania wszystkiego co nowe.

Jedną z pierwszych zabawek, którą powinien posiadać każdy niemowlak jest grzechotka. Dzieci bawią się nią od pokoleń. Wydawałoby się, że ta prosta z pozoru zabawka, w żaden znaczący sposób nie wpłynie na rozwój naszego dziecka, tymczasem jest to rzecz, dzięki której brzdąc może opanować szereg umiejętności.

Dlaczego warto kupować maluchom grzechotkę?

Producenci dwoją się i troją by spełnić wymagania swoich najmłodszych klientów. Na półkach sklepowych możemy znaleźć grzechotki wykonane z różnego rodzaju materiałów – najczęściej jest to jednak drewno bądź plastik. Jeśli chodzi o kolory, zazwyczaj są to przyjazne dla oka maluszka pastelowe barwy. Grzechotki posiadają także przeróżne kształty, które mają zaciekawić malucha i przykuć jego uwagę.

Głównym zadaniem grzechotki jest wydawanie dźwięku po jej potrząśnięciu. W sklepach z zabawkami możemy znaleźć grzechotki wydając standardowe dźwięki jak również takie, które powstają po potrząśnięciu metalowych dzwoneczków znajdujących się w środku. Tego typu zabawki są stale unowocześniane więc możemy nawet spotkać się z modelami na baterie. Przyjemna muzyka wydobywając się z wewnątrz grzechotki jak również efekty świetlne z pewnością będą dodatkową atrakcją dla malucha.

Zabawa grzechotką stymuluje zmysł wzroku i słuchu u szkraba. Oprócz tego uczy go zależności między przyczyną a skutkiem. Dziecko ćwiczy również swoją motorykę mniejszą. Maluch jednak poznaje zabawkę nie tylko poprzez dotyk ale często także ją smakuje i wkłada do buzi.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/