Jakie są skandynawskie zabawki?

Panuje moda na skandynawskie wzornictwo. Dotyczy to też świata zabawek dziecięcych. Jakie są te pochodzące z Danii, Szwecji czy Finlandii?
Skandynawskie wzornictwo wyróżnia się prostotą i ciekawymi pomysłami. Podczas gdy w sklepach najwięcej jest świecących i hałasujących zabawek z plastiku, wielu rodziców tęskni za rozwiązaniami prostymi.
Dzięki prostszym zabawkom przypominającym te, jakie znamy z dzieciństwa, wyobraźnia dziecka ma się lepiej rozwijać. Na co dzień nowoczesne zabawki dostarczają zbyt wiele bodźców, by można było pobudzać kreatywność, jednak drewniane klocki czy proste szmaciane lalki pozwalają jej się budować.
Zabawki te często wykonane są z tektury czy drewna. Kojarzą się z naturą i najczęściej są utrzymane w neutralnych kolorach. To też przyjemne w dotyku przytulanki imitujące zwierzęta takie, jak lamy, małpy czy łosie.
Skandynawskie zabawki wyróżnia wysoka cena idąca w parze z dobrą jakością wykonania. Dlatego warto je kupować, jeśli zależy Ci, by rzeczy starczyły na długo.