Jakie korzyści niosą ze sobą zabawki kontrastowe?

Zabawki dla dzieci powinny towarzyszyć naszym maluchom już od pierwszych dni ich życia. Brzdące w wielu niemowlęcym nie mają bowiem na tyle rozwiniętego wzroku by dostrzegać pastelowe kolory i je rozróżniać. By dziecko zaczęło zauważać poszczególne barwy musi minąć trochę czasu. Warto jednak dbać o to, by nasz szkrab od najmłodszego wykorzystywał zabawki dla dzieci do rozwijania swoich umiejętności i stymulowania zmysłów. W dzisiejszych czasach na rynku dostępna jest ogromna ilość zabawek kontrastowych, tworzonych głównie z myślą o niemowlętach. Dzisiaj podpowiadamy, które najbardziej zaciekawią malucha i przypadną mu do gustu.

Jakie zabawki kontrastowe warto kupić naszemu brzdącowi?

Bez wątpienia warto sprawić swojemu szkrabowi kontrastowe książeczki i karty. Zajęcie malucha polega zazwyczaj tylko i wyłącznie na oglądaniu obrazków – ale nawet podczas takiej formy rozrywki dziecko może się wiele nauczyć. Rodzice mogą opowiadać brzdącowi o przedmiotach czy zwierzętach znajdujących się na ilustracjach zawartych w książeczce. Taka zabawka z pewnością posłuży dłużej naszemu szkrabowi i po jakimś czasie będzie dla niego pomocą naukową.

W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzą się także sensoryczne zabawki kontrastowe. Mogą to być chociażby miękkie pluszowe kostki. Najlepiej by wykonane były one w mocnych, wyrazistych barwach tak by maluszek miał je szanse dostrzec. Dzięki pluszowym kostkom maluch stymuluje również swój zmysł dotyku – z pewnością będzie próbował chwycić zabawkę a później dokładnie ją poznawał poprzez dotykanie. W sklepach z zabawkami dla dzieci możemy znaleźć kostki z różnymi funkcjami czy efektami dźwiękowymi, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla naszego brzdąca.

Każdy maluch uwielbia przytulanki. Niektóre z nich nie potrafią nawet zasnąć bez swojej ulubionej maskotki u boku. Ważne, by przytulanki wykonane były z miękkich i delikatnych dla skóry dziecka tkanin. Każda zabawka bowiem musi gwarantować naszemu szkrabowi pełne bezpieczeństwo.