Nauka kolorów dzięki zabawkom

W dzisiejszych czasach zabawki dla dzieci pełnią nie tylko funkcję rozrywkową ale często wykorzystywane są przez rodziców do pogłębiania wiedzy swojego malucha. Nic dziwnego, bo nauka poprzez zabawę niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści. Dziecko czerpie z niej frajdę a przy okazji rozwija swoje umiejętności i uczy się nowych rzeczy. Poza tym jest to sposób, dzięki któremu szkrab dużo szybciej wychwytuje pewne informacje i je zapamiętuje. Zabawki wykonane są zazwyczaj w przyjaznych dla oka dziecka barwach. Z tego właśnie względu warto wykorzystać je do nauki pierwszych kolorów.

Każda zabawka tak naprawdę może dziecku pomóc przyswoić nazwy kolorów. Wystarczy że zaczniemy je po prostu nazywać. Brązowy miś, niebieski klocek czy lalka w różowej sukience – takie informacje z pewnością zakodują się w główce malucha i po jakimś czasie sam będzie rozpoznawał poznane barwy. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nazwy kolorów padały z naszych ust regularnie – by dziecko je zapamiętało, musi usłyszeć je wielokrotnie.

Jakie zabawki okażą się przydatne przy nauce kolorów?

Przy nauce kolorów idealnie spiszą się klocki. Mają one naprawdę wiele zastosowań. To doskonały trening dla motoryki mniejszej malucha i jego koordynacji wzrokowo-ruchowej. Oprócz tego taka forma rozrywki rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka. Warto wykorzystać je do prostego ćwiczenia: segregowania klocków w odpowiednie grupy kolorów. Trzeba jednak pamiętać o tym, b stale nazywać poszczególne barwy – tylko w taki sposób dziecko utrwali je sobie w pamięci.i

Warto też zaopatrzyć dziecko w malowanki – to doskonały sposób na naukę kolorów w przyjemny dla dziecka sposób. Wybór tego typu gadżetów na rynku jest ogromny. Można wybrać chociażby kolorowankę przedstawiającą ulubionego bajkowego bohatera naszej pocieszy – brzdąc na pewno bardzo się ucieszy.

Pamiętajmy o tym, by za każdym razem chwalić dziecko za jego postępy w nauce i motywować go tym samym do dalszej edukacji.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/