Smerfy – małe, niebieskie stworki kochane przez dzieci

Dzieciaki uwielbiają postacie z bajki – nie tylko chętnie oglądają je na szklanym ekranie ale również chciałby by towarzyszyły im one także podczas zabawy. Spełnienie tego marzenia nie jest trudne do zrealizowania – zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach są na tyle różnorodne, że na pewno znajdziemy coś, co będzie naszemu brzdącowi stale przypominać o jego ulubionym, bajkowym bohaterze. W tej kwestii maluchy mają jednak różne upodobania.

Chłopcy najczęściej są fanami Batmana, żółwi Ninja czy Avengersów. Dziewczynki natomiast chętnie sięgają po zabawki z motywem Hello Kitty czy świnki Peppy. Są również brzdące, które zakochane są w Smerfach – te małe niebieskie stworki w białych czapeczkach zaskarbiły sobie sympatię dzieci na całym świecie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka propozycji zabawek, które idealnie sprawdzą się w przypadku małych fanów Smerfów.

Co warto kupić dziecku, który jest miłośnikiem Smerfów?

Maluch bez wątpienia ucieszy się z kolorowanki, która będzie zawierała postacie małych, niebieskich stworków – wyjątkowo szczęśliwe będą brzdące o artystycznej duszy i zacięciu plastycznym. Malowanki to nie tylko sposób na zajęcie dziecka i pochłonięcie jego uwagi ale również świetna okazja do rozwijania jego umiejętności. Dziecko przede wszystkim ćwiczy swoją motorykę mniejszą. Uczy się prawidłowo chwytać kredkę i nią operować, co na pewno przyda się w przyszłości w trakcie nauki pisania. Dodatkowo szkrab rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Zabawki tego typu nie kosztują wiele a dają naszemu dziecku wiele radości i korzyści.

Oprócz malowanek, w wyposażeniu każdego miłośnika Smerfów powinny znaleźć się książeczki z ich motywem. Kolorowe, przyjemne dla oka lustracje na pewno przypadną do gustu dziecku i sprawią, że z przyjemnością będą chciały zagłębiać się w dalszą lekturę. W przypadku mniejszych szkrabów, zabawa z książeczką będzie ograniczała się do oglądania obrazków ale nawet podczas takiej formy rozrywki maluch może się czegoś nauczyć – rodzice mogą przedstawiać dziecku dane kolory czy kształty i tym samym poszerzać jego wiedzę. Poza tym czytając naszemu brzdącowi zwiększamy zasób jego słownictwa, co w początkowym okresie życia dziecka ma spore znaczenie.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/