Zabawki wspierające pasje dzieci

Każdy maluch ma swoją ulubioną zabawkę po którą sięga wyjątkowo często. Rodzice z pewnością dostrzegą, co w dziecku wzbudziło szczególną sympatię i ciekawość. Dziewczynki najchętniej wybierają lalki, zabawki z serii Hello Kitty, My Little Pony czy popularnej ostatnio Świnki Peppy. Chłopcy natomiast chętniej sięgają po samochody, koparki czy roboty. Są też dzieciaki, które już od najmłodszych lat przejawiają swoje zainteresowania właśnie poprzez zabawę. Dzisiaj kilka propozycji dla maluchów, które pasjonują się podróżami – i tymi realnymi i tymi palcami po mapie.

Jakie zabawki dla młodego pasjonata podróży?

By rozwijać podróżniczą pasję naszego malucha, warto sprawić mu interaktywną mapę świata. Zabawki dla dzieci tego typu nie tylko sprawiają frajdę naszemu dziecku ale także przekazują mu cenną wiedzę.  Mapa interaktywna jest bardzo wygodna w użyciu. Możemy bawić się nią z maluchem na podłodze, stole a nawet powiesić ją na ścianę. Kolorowe elementy dodatkowo przykują uwagę dziecka. Po naciśnięciu guzika, dziecku zostaną dostarczone informacje na temat danego kraju. Dowie się także co nieco o stolicach, flagach czy językach, jakimi się posługują mieszkańcy określonego państwa. Dzięki takiej formie zabawy dziecko ćwiczy swoją pamięć, koncentrację  jak również pobudza swoją wyobraźnię.

Dobrym rozwiązaniem dla maluchów zafascynowanych podróżami okażą się książki z ilustracjami ważnych budowli, zabytków, krain itp. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, będzie to ciekawa forma spędzania wolnego czasu rodziców ze swoim maluchem. Poprzez czytanie dziecko poszerza zasób swojego słownictwa , ćwiczy zdolności zapamiętywania i koncentracji.

Maluchy z pasją podróżniczą chętnie sięgną po puzzle z ciekawymi i interesującymi ilustracjami. Taka zabawa wymaga od malucha dokładności, cierpliwości i skupienia.
Zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach są na tyle różnorodne, że z pewnością każdy rodzic, znajdzie dla swojego malucha coś, co nie tylko sprawi mu ogromną radość ale również nauczy czegoś nowego.