Zabawki z filcu – bezpieczeństwo dziecka gwarantowane

Zabawki dla dzieci są niezwykle istotne w życiu każdego malucha. Dostarczają im nie tylko solidnej porcji rozrywki ale również rozwijają umiejętności i pozytywnie wpływają na ich rozwój. Niektóre z nich nudzą się naszym brzdącom szybciej, inne są w użytku nawet przez kilka lat. By nie ew domu stosu nieużywanych zabawek, warto wybierać takie, które zaciekawią dziecko i będą dla niego czymś nowym – odpuśćmy sobie zakup kolejnego pluszaka czy lalki, które i tak prędzej czy później zostaną rzucone w kąt. Zaskoczmy malucha i sprawmy mu coś, czego jeszcze nie widział. Świetnie sprawdzą się w tym wypadku zabawki z filcu.

Dlaczego warto kupić dziecku zabawki z filcu?

Kreatywne zajęcie to zawsze dobry pomysł na zabawę. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym i gwarantować dziecku rozrywkę przy jednoczesnym pogłębianiu swoich umiejętności. Zabawki filcowe dobrze wpływają na zmysł dotyku u malucha. Poza tym pobudzają wyobraźnię, kreatywność a do tego są przyjemne w użytkowaniu. Miękki filc sprawia, że zabawka jest w 100 procentach bezpieczna dla naszego szkraba. Łatwo się je czyści co jest kolejnym plusem. Mimo, iż zabawki filcowe nie są jeszcze tak popularne jak drewniane to zainteresowanie nimi stale rośnie.

Na sam początek przygody z zabawkami filcowymi warto sprawić maluchowi filcowe literki. To idealny sposób na zachęcenie brzdąca do nauki alfabetu. Przyjemne dla oka kolory z pewnością przypadną do gustu dziecku i zabawy nie będzie końca. Z racji tego, że literki są samoprzylepne maluch może przyczepić je w dowolnym miejscu.

Ciekawym rozwiązaniem są również zestawy do robótek filcowych. Dzięki nim brzdąc może sam stworzyć własną zabawkę i puścić wodzę fantazji. Zestaw zawiera wszystko co potrzebne, by szkrab mógł się stać małym artystą. Znajdziemy w nim nici, igły, wypełniacz jak również ozdobne koraliki.

Maluchy z pewnością ucieszą się także z filcowych kwiatuszków. Służą one jako element dekoracyjny i doskonale nadają się do zabaw plastycznych. Maluch może ozdabiać nimi różne rzeczy jak chociażby laurki dla najbliższych.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/